4 Ekim 2017 Çarşamba

Dışlanmış ve horlananların dürüstlüğü (Onlardan öğrenceğimiz çok şey var)Dışlanmış ve horlananların dürüstlüğü 
(Onlardan öğrenceğimiz çok şey var)
Toplumdan bir şekilde dışlanmış hor görülen bir çok kesimin bize örnek teşkil edecek,utandıracak şekilde kendi içlerinde birbirlerine karşı son derece sadık, dürüst, bağımlı, düşkün, adeta kendilerini birbirlerine sigortalamışlar,ve kendilerini birlikte olduğu insanların yerine koymaktalar.
Kesinlikle birbirlerine yalan söyleme, susarak yalan söyleme birbirlerine karşı herhangi bir maddi kıskançlık çekememezlik düşünmeyen hepsinden önemlisi birbirleri için zaman emek harcayan ve hiç bir şekilde karşılık beklemeyen insanlar.
Paylaşmasını o kadar seviyorlar ki bu gün sadece kendilerine yetecek 10 lirası var ise bunu seve seve yarın aç kalacağını düşünmeden yanındakiyle paylaşabilen saklamayan biriktirmeyen kendileri ne kadar fakir aç olsalar da gönülleri bir o kadar zengin,dayanışmacı maneviyatçı ve paylaşımcı olduklarına şahit oldum.
Ve en önemlisi tüm yaşadıklarına rağmen bazen öfkeli olsalar bile hepsi diğer tüm insanlardan daha fazla sevgi dolu insanlar.
Kimdir bu insanlar;?
Sokak çocuklarıdır,
Esrar ve uyuşturucu bağımlılarıdır,
Alkolik evsiz sokak adamlarıdır,
Çingenelerimizdir
Sosyal tesislerde barındırılan kimsesiz yaşlı insanlardır.
Bazen marjinal gençlik gruplarıdır,
Avrupa da iltica etmiş savaş bölgelerinden gelen oturumsuz, kağıtsız, işsiz insanlardır,
Fahişeliği meslek edinen kadınlarımızdır,
Cinsel tercihi farklı olanlardır.
Popüler din dışında inanç sahibi olanlardır.
Hatta bugün dünyanın en etkili en zengin Yahudileri bile aynıdır.
Neden onlar kendi içlerinde bu kadar birbirlerine bağlı ve dürüst iken, onları dışlayan diğer insanlar birbirlerine aynı şekilde davranamazlar, ?????
insan


Disqus Comments